چگونه یک آگهی تبلیغاتی ارسال کنیم؟

این سایت به عنوان یک پایگاه متمرکز خدمات مسافرتی فرصت خوبی را برای صاحبان اقامتگاه، رستوران، کافی شاپ و ارایه کنندگان خدمات مسافرتی در زمینه راهنمای تور و کرایه انواع خودرو فراهم آورده تا خدماتشان را معرفی نمایند وبا جذب مشتریهای بیشتر درآمد خود را تا حد چشمگیری افزایش دهند.
برای تبلیغات، هر فضایی می تواند یک فرصت محسوب شود خصوصاً یک سایت اینترنتی که در تمام ساعات شبانه روز و از همه نقاط ایران قابل دسترس است فضای مناسبی را فراهم می آورد تا با هزینه ای بسیار کم نسبت به سایر رسانه های تبلیغی بتوانید حضور مؤثرتری در عرصه تبلیغات داشته باشید. همچنین سایتهای تبلیغاتی وخدماتی این امکان را فراهم می کنند که شما بتوانید در کنار سایر رقبای بزرگ و کوچک به رقابت بپردازید و از مزایای رقابتی بیشتری بهره مند شوید.
با توجه به این که سایت «آی مسافر» یک پایگاه متمرکز و جامع از خدمات متنوعی است که نیازمندیهای مسافران و علاقه مندان به گشت و گذار را تأمین می کند، مسافران زیادی از این سایت بازدید نموده و یا در سفرهای خود به آن سر می زنند بنابراین «آی مسافر» مکان مناسبی خواهد بود که خدمات شما را مستقیماً به بازارهای هدف متصل کرده و آگهی تبلیغاتی شما را در معرض دید هزاران مسافر که قطعاً به چنین خدماتی نیازمند هستند قرار می دهد.
نحوه ارسال آگهی تبلیغ در این سایت بسیار راحت و آسان بوده و با رعایت نکات زیر به راحتی می توانید با یک آگهی خوب و مؤثر درکنار سایر رقبا قرار گیرید و به رقابت بپردازید.

مراحل ثبت یک آگهی

برای ثبت و ارسال آگهی باید ابتدا در سایت عضو شوید. عضویت در سایت رایگان است و براحتی قابل انجام می باشد. فقط کافی است که یک نام کاربری و یک ایمیل معتبر وارد نمایید از ایمیل خود نیز می توانید به جای نام کاربری استفاده کنید. سپس یک رمز عبور تعیین کنید که درخاطرتان بماند. به همین سادگی!
در سایت «آی مسافر» وارد بخشی شوید که مرتبط با آگهی شما است مثلاً اگر رستوران دارید وارد بخش رستوران شوید و اگر اقامتگاه دارید، صفحه اول سایت برای اقامتگاهها (شامل خانه مبله، ویلا، هتل آپارتمان، خانه مسافر، مهمانپذیر، اقامتگاه بوم گردی، خانه های سنتی و …) و هتلها در نظر گرفته شده. سایت «آی مسافر» از چهار بخش اصلی شامل اقامتگاه، رستوران و کافی شاپ، کرایه ماشین و راهنمای گردشگری تشکیل شده است و آگهی های تبلیغاتی و خدماتی شما را در این خصوص پذیرا می باشد.
پس از عضویت و ورود به بخش مربوط به آگهی تان می توانید با نام کاربری و رمز خود وارد سایت شده، از منوی بالای صفحه دکمه «اضافه کردن آگهی» را فشرده تا به صفحه «ارسال آگهی جدید» وارد شوید.

راهنمای ارسال آگهی تبلیغاتی
راهنمای ارسال آگهی تبلیغاتی

 

در صفحه «ارسال آگهی جدید» شما باید اطلاعات و جزییات مربوط به آگهی خود را وارد نمایید. برای این مرحله کافی است که به نکات زیر توجه کنید:

۱- برای اطمینان از صحت نمایش آگهی و دیده شدن در جستجوها، بهتر است که نام شهر و دسته بندی آگهی را در عنوان آگهی به طور کامل ذکر کنید.

مثال: شیراز- هتل آپارتمان ۲ خوابه قصر طلا

و یا :

علی آباد کتول – راهنمای محلی چند زبانه مسلط به آلمانی

۲- در شرح آگهی توضیح کاملی از آگهی خود، شرایط ویژه، امکانات خاص، موقعیت مکانی (نزدیکی به مراکز شهری و تفریحی و دیدنی، وسایل دسترسی مانند مترو، تاکسی و … ) و موقعیت فیزیکی آن مکان ارایه دهید.

 

3- آدرس آگهی: این بخش مهمترین قسمت آگهی شما است زیرا مسافران از طریق آدرس آگهی شما را پیدا خواهند کرد و به سراغ شما خواهند آمد. بنابراین در کامل کردن این قسمت لطفاً نهایت دقت را به خرج دهید.

ثبت آدرس آگهی
ثبت آدرس آگهی

 

در قسمت آدرس شما محل آگهیتان را معرفی می کنید (مثلاً محل رستوران یا اقامتگاه) ونه آدرس شخصی خودتان را.
دکمه موقعیت یاب (دکمه آبی کنار کادر متنی آدرس):
با فشردن این دکمه به طور خودکار موقعیت فعلی شما بر روی نقشه مشخص خواهد شد به شرطی که دستگاه شما مجهز به سیستم موقعیت یاب (GPS ویا Location) باشد و آن را فعال کرده باشید. توجه کنید که این دکمه موقعیتی که اکنون در آن قرار دارید را مشخص می کند که ممکن است با آدرس آگهی شما متفاوت باشد.
این دکمه در بیشتر کامپیوترهای قدیمی و pc ها که GPS ندارند عمل نمی کند.
هردو قسمت معرفی آدرس (در کادر متنی) و نشانه گذاری روی نقشه را حتماً کامل کنید و در انتها صحت هر دو مورد را چک کنید.
برای اطمینان از صحت آدرس، ابتدا نام شهر و خیابان اصلی را در کادر متنی نوشته تا شهر و خیابان شما در نقشه نمایش داده شود سپس برروی نقشه، نشانگر را گرفته و بکشید و به محل دقیق آگهی ببرید تا نشانگرِ نقشه محل دقیق آگهی را روی نقشه نشان دهد. آنگاه در کادر متنی آدرس خود را بررسی و کامل نمایید. زیرا با جابجا کردن نشانگر نقشه، متن کادر متنی هم عوض خواهد شد.
دقت کنید در کادر متنی آدرس، عبارتی را که انتخاب کرده اید متن انگلیسی یا لاتین نداشته باشد (مخصوصاً نام شهر و خیابان اصلی). حتماً دقت کنید اگر عبارت لاتین در متنهای انتخابی وجود دارد آن را به فارسی برگردانده و اگر آدرس ناقص است، متن را مطابق با آدرس دقیق آگهی خود کامل کنید.
در انتها متن آدرس و نشانگر نقشه باید آدرس کامل و دقیق آگهی شما را نشان دهند. زیرا مسافران شما را از روی آدرس پیدا خواهند کرد و هرگونه عدم تطابق باعث سلب اعتماد و اطمینان ازآنها خواهد شد.

۴- از میان دسته بندی ها، نوع و گروه آگهی خود را انتخاب نمایید. اگر آگهی شما شامل بیش از یک گروه می شود می توانید بیش از یک گروه را انتخاب کنید. مثلاً هم رستوران و هم فست فود را انتخاب کنید ویا در بخش کرایه ماشین می توانید اتوبوس، ون و نیز ماشین شخصی را با هم انتخاب کنید.
ویا با کلیک روی علامت منفی کنار انتخاب ها آنها را حذف نمایید.
۵- انتخاب «برچسب های آگهی» که واقعاً مرتبط با آگهی شما باشند می توانند به معرفی آگهی و جستجوی بهتر آن در میان سایر آگهیها کمک کنند. در این فیلد هم می توانید بیش از یک مورد را انتخاب نمایید.

۶- در کادر کشویی محدوده قیمت می توانید کلاس قیمتی آگهیتان را مشخص نمایید. انتخاب محدوده قیمت اجباری نیست.
۷- تصویر اصلی ،عکسی است که برای آگهی شما در صفحه اول سایت (درکنار دیگر آگهی ها) و یا نتایج جستجو به نمایش گذاشته می شود و یک دید کلی از آگهی شما ارایه می دهد. هنگامی که روی باکس معرفی مختصرآگهی کلیک کنید وارد صفحه ای می شوید که تماماً به آگهی شما اختصاص دارد (توضیح کامل آگهی). در آنجا عکس های داخلی آگهی را مشاهده می کنید که به کمک آنها زوایای گوناگون آگهی به نمایش در می آید.
برای تصویر اصلی سایت فقط یک عکس و برای عکس های داخلی آگهی حداکثر می توانید از ۴ تصویر استفاده کنید.
در عکس های داخلی آگهی می توانید عکس اصلی را نیز (علاوه بر ۳ عکس دیگر) دوباره بارگذاری کنید.
زیرا تصویر اصلی آگهی در صفحه توضیح کامل آگهی نمایش داده نمی شود مگر آنکه در مجموعه عکس های داخلی نیز بارگذاری شده باشد.
سایت «آی مسافر» جهت ارائه خدمات مطلوب و حفظ کیفیت و سرعت سایت برای بارگذاری عکس های آگهی ها، شرایط و قوانین زیر را در نظر گرفته است:
الف – عکس ها باید مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران و شئونات عرفی و شرعی باشد.
ب – حجم هر عکس نباید بیش از ۱۵۰ کیلوبایت باشد.
ج – برای تصویر اصلی سایت فقط یک عکس و برای عکس های داخلی آگهی حداکثر می توانید از ۴ تصویر استفاده کنید.
د – عکسها باید واضح ،روشن واز کیفیت مناسبی برخوردار باشند.
درصورتی که قوانین فوق رعایت نشود سایت «آی مسافر» به انتخاب خود می تواند عکسهای غیر مجاز را حذف کرده و یا حتی از انتشار آگهی خودداری نماید. بنابراین در انتخاب عکسها موارد فوق را حتماً لحاظ نمایید.

۸- اگر مرتبط با آگهی خود شبکه اجتماعی دارید برای بیشتر دیده شدن و تبلیغ مؤثرتر شبکه های مربوطه را با ارایه لینک آنها معرفی کنید.
۹- در کنار گزینه ها یک علامت وجود دارد که با کلیک بر روی آن می توانید توضیح و راهنمایی بیشتری درباره آن گزینه دریافت نمایید.

 

10- دقت کنید که تمام اطلاعات صحیح و مطابق با واقعیت وارد شده باشد. درصورتی که اطلاعات وارد شده مطابق با واقعیت نبوده ویا از دقت کافی برخوردار نباشد، مسافران می توانند آگهی شما را به عنوان مصداق محتوای مجرمانه گزارش دهند ویا حتی از شما به مراجع قانونی شکایت کنند. مسؤولیت تبعات قانونی و حقوقی این موضوع به طور کامل با صاحب آگهی بوده همچنین مدیریت سایت می تواند بر اساس گزارشهای واصله به اختیار خود برای نمایش آگهی و حساب کاربری صاحب آن تصمیمات لازم را اتخاذ نماید.

پس از ورود و تکمیل اطلاعات، با زدن دکمه «ارسال و مشاهده پیش نمایش آگهی» به مرحله بعد می روید. در این مرحله پیش نمایش آگهی شما دیده خواهد شد.

گاهی تصاویر در این صفحه نامرتب نشان داده می شود. این مورد طبیعی بوده و در نمایش اصلی آگهی، به صورت خودکار اصلاح خواهد شد. نگران نامرتب بودن تصاویر نباشید.

اگر از نحوه نمایش و صحت و کامل بودن اطلاعات اطمینان دارید می توانید با انتخاب گزینه «ارسال آگهی» در کادر کوچکی که در سمت چپ و پایین صفحه وجود دارد به مرحله بعد رفته و یا با انتخاب «ویرایش آگهی» آگهی خود را دوباره ویرایش نمایید.

اگر گزینه «ارسال آگهی» را انتخاب کرده باشید، وارد مرحله انتخاب طرح پرداخت خواهید شد. در این مرحله کافی است که براساس هزینه و شرایطی که می خواهید آگهی شما با آن نمایش داده شود، یکی از طرحها را انتخاب نمایید تا وارد مرحله پرداخت شوید.
به صورت دوره ای و براساس شرایط، ممکن است طرحهای رایگان و یا تخفیفی ارایه شوند که فرصت خوبی برای شما خواهد بود تا تبلیغات خود را به صورت رایگان و یا باهزینه های کمتری ارسال نمایید.
آگهی ویژه با آگهی های معمولی چه تفاوتی دارد؟
وقتی شما یک آگهی ویژه ثبت می کنید گوشه آگهی ارسالی شما به رنگ قرمز درآمده وکلمه ویژه درآن ثبت می شود به این ترتیب آگهی شما ازسایرآگهی ها متمایز شده ودرمیان آگهی های دیگر به سادگی به چشم می آید و با رنگ قرمزِ خود، نظر بازدیدکنندگان را دریک نگاه جذب می کند. بنابراین آگهی شما درمیان دیگر آگهی ها توجه بیشتری راجلب می نماید.
همچنین آگهی های ویژه در یک کادر دیگر درصفحه اول سایت به طورجداگانه نمایش داده می شوند. بنابراین آگهی های ویژه در دوجای متفاوت و بارنگی برجسته تر وچشمگیرتر نمایش داده می شوند.
پس از انتخاب طرح پرداخت وارد صفحه تسویه حساب و جزییات صورتحساب خواهید شد. در این صفحه باید اطلاعات دقیق کاربری خود را وارد نمایید.
همچنین اگر کد تخفیف از مدیریت دریافت کرده باشید در این صفحه می توانید از آن کد استفاده کنید و هزینه تبلیغ را کاهش دهید.
برای مشتریانی که ۴بار آگهی خودرا تمدید کرده اند و یا حداقل ۴ آگهی ارسال کرده اند بنهای تخفیفی قابل ملاحظه ای درنظر گرفته می شود دراین حالت بنهای تخفیف با راهنمایی کامل به ایمیل کاربر ارسال شده و می تواند از آن در آگهی های بعدی استفاده نماید.
در هرحال به صورت دوره ای و یا موقعیتی و یا برای مشتریان بلند مدت تخفیفها و شرایط ویژه ای درنظر گرفته می شود بنابراین پیشنهاد می کنیم در زمانهای مختلف از سایت بازدید فرمایید و از شرایط ویژه آگاه شوید.

استفاده از بن تخفیف
استفاده از بن تخفیف

 

برای استفاده از کد تخفیف می توانید مطابق شکل روی لینک «کد تخفیف دارید؟ برای نوشتن کد اینجا کلیک کنید» کلیک کرده و کد خود را وارد نمایید. پس از ورود کد، سیستم به طور خودکار مبلغ تخفیف را از هزینه آگهی کسر می کند.
در پایین فرم می توانید لیست اطلاعات بسته خریداری شده، هزینه آن و اگر تخفیفی داشته باشید را مشاهده کنید.
پیش از ثبت سفارش حتماً «شرایط و مقررات ثبت آگهی» را مطالعه فرمایید و به نکات ذکر شده در آن توجه کنید. با قبول این شرایط و تیک زدن درمحل مربوطه وارد مرحله پرداخت شوید.
پس از پرداخت هزینه از طریق درگاه بانکی، آگهی شما در لیست آگهی های دریافتی قرار خواهد گرفت و درصورت تأیید مدیریت در سایت قابل مشاهده خواهد بود.
اگر آگهی شما مطابق با قوانین و مقررات سایت نبود و یا به هردلیل دیگر مورد تایید مدیریت قرار نگرفت آنگاه از لیست آگهی ها حذف شده و از طریق ایمیلی که معرفی کرده اید موضوع حذف آگهی به همراه دلیل آن به اطلاع شما خواهد رسید.

 

تمدید آگهی

اگر زمان اعتبار آگهی تبلیغاتی به پایان رسید نمایش آگهی در سایت متوقف شده ولی شما می توانید به راحتی آن را تمدید کنید تا آگهی مجدداً در سایت نمایش داده شود برای تمدید آگهی کافی است وارد حساب کاربری خود شده و از منوی بالای صفحه گزینه «حساب کاربری» وسپس «آگهی های من» را انتخاب نمایید تا لیست آگهی های خود را مشاهده کنید اکنون به سادگی با کلیک برروی دکمه “تمدید آگهی” می توانید وارد مرحله ویرایش و تمدید آگهی شده، و اگر لازم می دانید که متن و عکسهای آگهی تغییر کند می توانید تغییرات را اعمال و سپس از میان بسته های پرداخت یکی را انتخاب و با پرداخت هزینه بسته آگهی خود را تمدید کنید (این مراحل دقیقاً مشابه مراحل ارسال آگهی است که در بالا مفصلاً توضیح داده شد).

تمدید آگهی تبلیغ
تمدید آگهی تبلیغ

نکته ها:

  • توجه داشته باشید که نمایش آگهی تمدید شده نیز منوط به تأیید مدیریت است و تا مدیریت آن را تأیید نکند در سایت نمایش داده نخواهد شد.
  • اگر از مدت پایان اعتبار آگهی، بیش از یک ماه بگذرد و شما اقدام به تمدید نکنید آگهی به طور خودکار از روی سایت کلاً حذف شده و برای ثبت مجدد آن مجبور خواهید بود که تمام محتوا، متن و تصاویر آگهی را از ابتدا در سایت وارد کنید و همچون یک آگهی جدید تمام مراحل را برای ثبت مجدد آن طی نمایید درحالی که هنگام تمدید نیازی به وارد کردن اطلاعات نیست و شما می توانید از همان اطلاعات موجود به راحتی استفاده نمایید.
  • شما می توانید در هنگام تمدید و انتخاب بسته پرداخت، هر بسته ای که مایل بودید را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر آگهی شما بسته معمولی بوده است درهنگام تمدید می توانید بسته ویژه را انتخاب کنید و یا برعکس.

اگر در مراحل ارسال آگهی و یا پس از آن سؤالی داشتید می توانید بخش «پرسش و پاسخهای متداول» را مطالعه کنید یا پرسش خود را در صفحه «ارتباط با ما» مطرح نمایید. ما خوشحال می شویم درکنار شما باشیم.

add_circle_outline ارسال آگهی جدید
add_circle_outline قوانین و مقررات سایت
add_circle_outline معرفی خدمات مسافرتی